Virtuali pamoka muziejuje

Gegužės 5 d. mūsų mokyklos vyresnieji 8-10 kl. mokiniai drauge su mokytoja stebėjo tiesioginę paskaitą iš Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus.

Paskaitos tema  ,,Panerių pabėgimo tunelis: plėšiko, inžinieriaus ir elektriko istorija“ aktuali literatūros pamokoms apie holokaustą.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Žana Čuividienė

Panerių pabėgimo tunelis: plėšiko, inžinieriaus ir elektriko istorija

Panerių masinių žudynių vietoje nuo 1943 m. naciams siekus nuslėpti nusikaltimų pėdsakus buvo įkalinta 80 kalinių, kurie turėjo ekshumuoti ir deginti sušaudytųjų palaikus. Tokia pati lemtis būtų laukusi ir kalinių, tačiau jie nusprendė išsigelbėti.

1944 m. ilgesniu nei 30 metrų tuneliu pabėgo dalis brigados narių, tarp kurių buvo ir pagrindiniai šio pabėgimo plano iniciatoriai: brangenybių plėšikas, inžinierius bei elektrikas. Paskaitoje muziejininkas istorikas Mantas Šikšnianas detaliau atskleis gelbėjimosi eigą bei minėtų brigados narių vaidmenį pabėgimo organizavime.