LIETUVOS VALSTYBĖS 100-MEČIO MINĖJIMAS

2018 m. vasario 15 d. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė pakiliai minėjo Lietuvos Valstybės šimtmetį.

Šventinis renginys vyko Bezdonių miestelio Kultūros centre. Po iškilmingai perskaityto Vasario 16-osios akto, visi minėjimo dalyviai vieningai sugiedojo Tautišką giesmę. Sveikinimo žodį tarė mūsų mokyklos direktorius A. Baranauskas. Scenoje žiūrovai galėjo išvysti pagrindinius besikuriančios valstybės istorinius etapus: gyvenimą senajame Lietuvos kaime, tremtį ir šiandienos mokinių požiūrį į tai, kas kiekvienam yra Tėvynė ir laisvė. Tai puikiai pailiustravo 9 kl. mokinio E. Gancevskio sukurtas filmukas, kuriame skambėjo mūsų mokyklos mokinių mintys apie tai, kas yra valstybės gimtadienis, kodėl jį švenčiame.

Taip pat skambėjo pradinių klasių mokinių choro, vadovaujamo muzikos mokytojos G. Masalskienės, atliekamos dainos. Pirmokai, kartu su savo mokytoja I. Viliene smagiai sukosi lietuvių liaudies šokių sūkuryje. Puikiai pasirodė ir kitų pradinių klasių šokėjėliai.

Renginį vainikavo svečių iš Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos atliekama kompozicija „Laisvė“. Šiuos mokinius paruošė lietuvių kalbos vyresn. mokytoja E. Kondratovič.

Džiugu, kad šventėje dalyvavo Bezdonių miestelio seniūnas M. Jančevski bei vaikučiai iš Bezdonių vaikų darželio.

Rengiant Valstybės 100-mečio minėjimą, daug prisidėjo mūsų mokyklos lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Ž. Čuividienė, pradinio ugdymo vyresn. mokytoja L. Švarcienė bei visas šaunus mokyklos kolektyvas.

Istorijos vyresn. mokytoja Milda Daškevičienė