AR LENGVA ,,ROKUOTIS“ LIETUVIŠKAI?

2022 m. vasario 23 d. 5 ir 7 klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų, pabuvojo Valstybės pažinimo centre. Įveikę griežtą patikrą, mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Rokuokis lietuviškai“. Pasiskirstę į grupes, laiko juostoje turėjo rasti, kokie iššūkiai daugiau kaip per 700 metų kilo lietuvių kalbai, dėliodami žodžius bandė atpažinti nevartotinų žodžių reikšmes, klausė įvairių šnektų ir patys bandė kalbėti tarmiškai. Visi liko nustebę, nes pavyko nustatyti skirtingų šnektų požymius, juos įdėti į bendrinės kalbos tekstus ir patiems šnekėti.

Nusiplūkę po intensyvaus darbo, mokiniai keliavo Vilniaus senamiesčio gatvelėmis ir mielai priėmė mokytojų iššūkius: QR kodų pagalba ,,kalbino“ žymų architektą Lauryną Stuoką-Gucevičių, domėjosi išskirtiniais senamiesčio pastatais, Literatų gatvelėje ieškojo žinomų rašytojų vardų.

Ar lengva ,,rokuotis“ lietuviškai? Atsakymas vienas – svetima šnekta kalbėti sunku, bet visi žino, kad ,,žmogus be mokslo mažai tevalioja“!