7–8 KLASIŲ MOKINIŲ PIEŠINIŲ PARODA „ŽIRGO METAI“

Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas paminėti 100 metų sukaktį, kai Plungėjedvaro sodyboje buvo įsteigtas valstybinis žemaičių veislės arklių žirgynas, 2023-uosius paskelbėŽirgo metais.Mūsų, Baltijos regione, ypač Lietuvoje, nepaprastai svarbus buvo žirgas. Ne be reikaloVytis arba raitelis su žirgu buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir yra dabartinės mūsųvalstybės heraldinis simbolis, ant monetų kaldintas jau nuo XIV a. Žirgynas išsaugojo vienąseniausių Europos arklių veislių, lietuvišką žirgų veislę, kuri jau XVI a. istorijos šaltiniuose vadintažemaičių arkliais arba žemaitukais.Žirgo metams paminėti mokykloje vyksta paroda, skirta šiam įvykiui. Šią parodąparuošė dailės mokytoja su 7–8 klasių mokiniais.