MINIME LIETUVOS VALSTYBINGUMĄ

Kiekvienais metais, Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos bendruomenė kuo įdomiau stengiasi paminėti dvi svarbiausias valstybingumo atkūrimo datas – 1918 m. vasario 16-ąją ir 1990 m. kovo 11-ąją.

Vasario 14 d. mokykloje lankėsi ir su mokiniais bendravo Lietuvos kariuomenės eilinis, buvęs mūsų mokyklos mokinys Aleksas Azarenko. Jis 7–10 klasių mokiniams papasakojo apie Lietuvos kariuomenės karių kasdienybę, pratybas, ginkluotę bei laisvalaikį. Vaikino nuomone, atlikti karinę tarnybą – kiekvieno piliečio pareiga.

Taip pat visą prieššventinę savaitę vyko istorijos ir pilietiškumo pamokos bei klasės valandėlės, skirtos Vasario 16-tajai paminėti.

Vasario 15 d. 5 klasės mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje, Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje. Čia stebėjo šventinę programą su kitų mokyklų mokiniais dalyvavo protmūšyje, kūrybinių dirbtuvių metu pynė tautinių spalvų apyrankes. Visi šventės dalyviai gavo saldžias dovanėles.

Kovo 8 d. visa mokyklos bendruomenė rinkosi mokyklos salėje, kur vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas.

Čia skambėjo gražios eilės ir dainos apie mūsų šalį, linksmai sukosi šokėjai, buvo apdovanoti Lietuvių kalbos savaitės aktyviausi dalyviai.

Po renginio visi sustojome bendrai nuotraukai.