MOKYKLOJE SVEČIAVOSI GAMTININKAS MARIUS ČEPULIS

Kovo 29 dieną netoliese, Bezdonių miškeliuose, ieškodamas besiskleidžiančių šilagėlių, mūsų mokyklą aplankė Lietuvoje gerai žinomas gamtininkas, fotografas ir rašytojas Marius Čepulis. Dvi su juo praleistos pamokos mokiniams prabėgo akimirksniu. Čia buvo visko: gamtininkas  pasakojo apie savo nuotykius „medžiojant“ foto kadrus,  griovė mitus apie pelėdos intelektą, rupūžės nuodus, apie boružės gyvenimo trukmę, atskleidė paslaptį apie Kalėdų senelio elnią  Rudolfą, kuris  iš tiesų yra elnė, papasakojo apie vorų tuoktuvių šokius, pamėgdžiodamas  miško gyventojų balsus demonstravo, kaip juos prisivilioja fotosesijai. Svečias pakvietė  mokinius  pasimatuoti gamtos fotografo maskuojančią aprangą, o pačius drąsiausius vaišino džiovintų svirplių čipsais. Emocionalus gamtos žinovo pasakojimas pakerėjo ne tik mažuosius, bet  ir vyresnius klausytojus. Po pamokų vaikai skirstėsi pilni įspūdžių, sužinoję daugybę įdomių, netikėtų faktų,  įgiję žinių ir supratimo, kad kiekvienas gamtos kūrinėlis, net ir pats mažiausias,  yra labai svarbi viso pasaulio dalis.