IŠVYKA Į ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJŲ

Šių metų balandžio 12 dieną, minint aviacijos ir astronautikos dieną, šeštos ir septintos klasės mokiniai kartu su dailės ir technologijų mokytoja lankėsi Molėtų rajone esančiame Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje. Čia mokiniai dalyvavo įdomioje pažintinėje edukacijoje ,,Saulės sistemos paslaptys, iššūkiai, pasiekimai”. Moderniai įrengtoje erdvėje edukatorius pristatė Saulės sistemą, papasakojo įdomių faktų apie Saulę ir ją supančias planetas, Lietuvos pasiekimus kosmose ir kosmines naujienas, pristatė šiuo metu vykdomas kosmines misijas.  Mokiniai aktyviai klausinėjo edukatoriaus juos dominančių dalykų, atsakinėjo į klausimus, pasiskirstę komandomis atliko užduotis, žaidė kahootą. Po edukacijos vyko ekskursija po muziejų.   Einant per sales ekskursijų vadovas  aptarė daugybę eksponatų, papasakojo apie žmonijos pasaulio suvokimą nuo seniausių  laikų iki dabartinio mokslo supratimo apie Visatą.  Muziejaus kino salėje mokiniai žiūrėjo filmą apie mokslininkams šiuo metu žinomus mažiausius ir didžiausius egzistuojančius objektus. Lektorius didelį dėmesį skyrė ir  kosmoso šiukšlių problemai, jų  keliamai grėsmei Žemei. Vėliau mokiniai apžiūrėjo meteoritų kolekciją, kurioje yra du meteoritai, atkeliavę iš Mėnulio.

Viešnagės muziejuje pabaigoje mokiniai  pakilo į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabios Aukštaitijos  apylinkės ir aplink tyvuliuojantys ežerai. Įgiję žinių, praplėtę akiratį, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos, mokiniai grįžo į mokyklą.