Gegužės 31 d. – birželio 6 d. dešimt geriausiai besimokančių mūsų mokyklos mokinių dalyvavo tarptautiniame projekte „Jogailaičių pėdsakais. Lenkų–lietuvių susitikimas su istorija“. Tai jau ketvirtus metus vykstantis bendras projektas su Naujosios Edlankos pagrindine mokykla iš Lenkijos, finansuojamas Lenkijos ir Lietuvos jaunimo mainų fondo.
Šių metų projekto tema buvo viduramžiai. Dalyviai lankėsi Žemaičių muziejuje „Alka“ Telšiuose, kur susipažino su Lietuvos istorija ir bendru Lietuvos bei Lenkijos kultūriniu paveldu. Žemaičių vyskupystės muziejuje Varniuose mokiniai dalyvavo edukacijoje apie viduramžių rankraščius ir kūrė savo inicialus.
Projekto metu jaunimas kūrė vaizdo klipą apie bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją, rengė edukacinį lankstinuką apie Jogailaičių dinastiją, mokėsi heraldikos pagrindų ir kūrė šeimos herbus. Apsilankymas Klaipėdos pilyje leido geriau pažinti viduramžių laikotarpį bei Kryžiuočių ordino ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją.
Dalyviai taip pat išbandė viduramžių ir renesanso pramogas: mokėsi istorinių šokių, dalyvavo riterių turnyre, sprendė mįsles, žaidė šachmatais ir susipažino su dvaro kultūra. Edukacinių veiklų metu jie gamino viduramžių patiekalus, o Lietuvos jūrų muziejuje stebėjo įspūdingą delfinų pasirodymą.
Vienas svarbiausių projekto momentų buvo susitikimas su Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomene, kurio metu mokiniai pristatė savo sukurtus darbus: vaizdo klipą, edukacinį lankstinuką, šeimos herbus ir inicialus bei išmoktus istorinius šokius. Projekto kulminacija tapo iškilminga Jogailaičių puota, kurios metu dalyviai dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi nuveiktais darbais.
Ši savaitė buvo kupina naujų žinių, kūrybinių veiklų, draugystės ir bendradarbiavimo. Bendras Lietuvos ir Lenkijos istorinis paveldas tapo puikia galimybe geriau pažinti vieniems kitus, stiprinti tarpkultūrinius ryšius ir atrasti, kiek daug mus sieja.














