„Pažink Tėvynę iš arčiau“

2016 m. vasario 26 d. mūsų mokyklos 2-4 klasių mokinių komanda, paruošta klasės vadovių: L. Švarcienės, I. Vilienės ir R. Aranauskienės, dalyvavo Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje organizuotame konkurse „Pažink Tėvynę iš arčiau“. Šio konkurso tikslas skatinti mokinius pažinti gimtojo krašto tradicinę kultūrą, ugdyti kūrybiškumą ir puoselėti papročius bei tradicijas.
Mokiniai atsakinėjo į klausimus iš Lietuvos istorijos, geografijos, įsimintinų datų, papročių, tradicijų ir tarmių. Buvo praktinė užduotis – kontūriniame Lietuvos žemėlapyje pažymėti Lietuvos didžiųjų miestų heraldiką, suskirstyti etnografinėmis dalimis, pažymėti kaimynines šalis. Taip pat žiūrint vaizdinę medžiagą reikėjo atpažinti žinomus Lietuvos kultūros ir architektūros objektus, kraštovaizdžius.
Šis konkursas buvo tikrai sudėtingas, tačiau labai įdomus ir naudingas, suteikė galimybę pažinti Tėvynę iš arčiau.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Renata Aranauskienė