Lietuvių kalbos dienos 2017 m. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje

Jau antrus metus nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Jų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie mūsų kalbos populiarinimo pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Mūsų mokykloje lietuvių kalbos mokytojai parengė renginių ciklą šiai progai paminėti.

• Pradinių klasių mokiniai ir 5-8 klasių mokiniai dalyvavo ir plunksną miklino V. Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom 2017“. Buvo svarbu išsiaiškinti, kas dailiausiai ir be klaidų rašo. Gražiausi darbai buvo iškabinti mokyklos stende.
  • 8 klasės mokinė Anastasija Šliuževičiūtė dalyvavo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoniniame etape ir buvo apdovanota Pagyrimo raštu.
  • Lietuvių kalbos mokytoja Ž. Čuividienė dalyvavo pradinių klasių mokykloje vykusio I-ojo etapo Meninio skaitymo konkurso „Vaivos juosta“ vertinimo komisijoje.
  • Šiemet pirmą kartą Nacionalinį diktantą turėjo galimybę rašyti, pasitikrinti savo rašybos ir skyrybos žinias 7-10 klasių moksleiviai bei mokytojai.
  • Nepamirštos ir lietuviškos tradicijos. Lietuvių kalbos mokytojos drauge su klasių vadovais surengė smagią šventę „Žiema, žiema bėk iš kiemo“. Tai žaidė, tai trypė mokyklos bendruomenė!
  • 5-7 klasių mokiniai surengė perskaitytų knygų plakatų parodą. Plakatuose mokiniai meniškai piešė iliustracijas, trumpai pristatė knygų anotacijas bei stengėsi įrodyti, kodėl reikia skaityti knygas.
  • 6 klasėje vyko integruota pamoka „Knygnešiai. Pamoką vedė lietuvių kalbos mokytoja Ž.Čuividienė ir mokyklos direktorius  Baranauskas. Mokiniai susipažino su sudėtingu Lietuvai istoriniu laikotarpiu – spaudos draudimu.
  • 6 klasės mokiniai paminėjo M. Mažvydo „Katekizmo“ 470 Mokiniai meniškai pristatė pirmąją lietuvišką knygą.
  • 7 klasės mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos mokytojos E. Kondrotovič surengtoje viktorinoje.
  • 8 klasėje pamoką vedė rašytoja R. Šerelytė tema „Stebuklai ir informacinės technologijos“. Vėliau vyko mokyklos bendruomenės susitikimas su rašytoja R. Šerelyte. Rašytoja papasakojo apie savo kūrybą bei pristatė  naują knygą „Žvaigždžių medžiaga“. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje:  apie kūrybą, įkvėpimą, knygų rašymą.
  • Kovo 11 – osios minėjime buvi apdovanoti diplomais mokiniai, dalyvavę lietuvių kalbos konkurse „Olympis 2016m.“.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Žana Čuividienė