Knygos vaikams

Emilija Liegutė. Inga. Knyga vaikams Paulius Juodišius. Amarėlio pyragas. Vabalėlių nuotykiai

kn1„Nuo kalnelio tekėjo upelis. Prie upelio augo miškelis. Miškelio vidury žaliavo pievelė. Pievelėje augo gėlytės. daug daug gražių gėlyčių. O vienoje gėlytėje gyveno vabalėlis Amarėlis.“ „Amarėlio pyragas“ – tai linksmas pasakojimas apie vabalėlių, panorusių išsikepti iš grūdo gardų pyragą, ir jiems į pagalbą atskubėjusių vikšro, šimtakojo, sraigės, skruzdelytės, slieko ir karkvabalio nuotykiai. Veiksmas vyksta paprastoje pievelėje, kurioje auga visiems pažįstami augalai, tačiau autorius priverčia pažvelgti į šią aplinką mažo vabalėlio akimis. Spalvingi ir ryškūs piešiniai padės pamatyti stebuklus įprastuose dalykuose. Knyga „Amarėlio pyragas“ moko vaikus nebijoti sunkumų, ieškoti naujų žinių, daug klausinėti ir dirbti kartu. Dailininkas Paulius Juodišius

 

Vakarė Aleksandravičiūtė. Gugeliukai

kn2Vakarės Aleksandravičiūtės knygelė „Gugeliukai“ skirta 5–12 metų vaikams – tiems, nuo kurių požiūrio į gamtą ir santykio su aplinka priklausys mūsų miškų ir upių, ežerų ir pelkių likimas. Tai įtaigus pasakojimas apie paslaptingus miško gyventojus Gugeliukus, kurie nuo kenkėjiškos žmonių veiklos nori apsaugoti savo namus – žaliąjį mišką ir jo gyventojus. Originalūs, knygos autorės iš molio sukurti Gugeliukai teigia amžinas, bet kiekvienai kartai iš naujo atrandamas tiesas – tik kurdamas, o ne griaudamas, tik saugodamas, o ne naikindamas gali būti vieningas su gamta ir šitaip atrasti gyvenimo pilnatvę. Vaizdinga ir žodinga knygos kalba kupina šmaikščių liaudiškų posakių, o gausiame veikėjų rate skaitytojas būtinai atras „savo favoritą“. Intensyvus siužeto veiksmas išlaiko mažojo skaitytojo dėmesį bei skatina jį susimąstyti: „Kuo aš galėčiau padėti Gugeliukams?“ Perskaičius šią knygelę savaime kyla noras veikti. Nuotaikingą pasakojimą apie pagrindinio herojaus teisybės paieškas iliustruoja unikalios iliustracijos: pačios autorės ir Nemuno kilpų regioninio parko vyr. ekologo Renato Jakaičio paukščių, žvėrių bei gamtovaizdžių fotografijos. Ši knyga turi ne tik auklėjamąją, bet ir pažintinę vertę – vaikai gali sužinoti, kaip atrodo juodoji meleta, kiaunė, briedį palyginti su elniu, stirna ir pan. Tai 200 psl. knyga atspausdinta ant ekologiško, 100 % perdirbtos makulatūros. Autorė viliasi, kad knyga susidomės ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai ir ji taps naujo šeimos požiūrio į gamtą priežastimi.

Antanas Pivoras. Vėjūnės svajos ir meilės paslaptys (su CD)

kn3Apysakos pagrindinė veikėja Vėjūnė augo ir brendo fantastinių ir mistinių aplinkybių sąlygomis. Ši mergaitė, šešiolikmetė Vėjūnė, savo gyvenime patiria tyrą, skaisčią meilę.

Knygoje susipina dabartis ir praeitis, tikrovė ir fantazija. Susižavėjusi kilniais vaidilutės idealais, juos puoselėdama, Vėjūnė išgyvena ne tik savo, bet ir kitų veikėjų meilę, ir patiria nuotykių, sužino paslapčių.

Apysaka skiriama jaunuomenei, mėgstančiai skaityti knygas apie meilę.

Pridedama kompaktinė plokštelė „Vėjūnė – skraidanti raganaitė“.

Autorius Antanas Pivoras, kompozitorius Andrius Kulikauskas, dainų tekstų autorė Nijolė Navikienė, skaito aktorius Džiugas Siaurusaitis, dainuoja Neringa Bulotaitė, Algirdas Gradauskas, Vaidotas Martinaitis, Rasa Rapalytė.

kn4Knyga „Inga“ skirta ikimokyklinukams ir pradinių klasių mokiniams. Tai linksmas, nuotaikingas pasakojimas, susidedantis iš mažų vaizdelių. Kiekviename vaizdelyje skaitytojai sutiks pagrindinę knygelės veikėją Ingą, sužinos apie jos nuotykius kaime pas močiutę, laiką praleistą su naminiais gyvulėliais. Inga – gudruolė, ji išsisuka iš kebliausių situacijų, o jos atsakymai – šmaikštūs, juokingi. Nenuostabu, kad mažieji skaitytojai šios knygelės nenori paleisti iš rankų.

 

 

Jurga Šeduikytė. Pasaka apie slieką ir jo draugą Pašiauštą

kn5Jurga Šeduikytė – žinoma Lietuvos atlikėja ir dainų autorė, 2008 m. pelniusi Metų tolerancijos, Metų moters, Metų atlikėjos, MTV Best Baltic Act ir daugybę kitų apdovanojimų. „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą“ – pirmoji autorės pasakų knyga apie du keistuolius – žalčiuką Slieką bei žalią katinėlį Pašiauštą ir jų nuotykius Gyvūnų Miške. Filosofiniai Slieko pamąstymai, žaismingos Pašiaušto mintys ir nenuspėjama fabula nukelia skaitytoją į jaukų ir šiltą autorės fantazijų pasaulį.

 

 

 

 

Sigitas Geda. Aukso karietaitė. Eilėraščiai

Tai knyga, nekn6panaši į kitas šio poeto knygas tiek forma, tiek turiniu, nors čia mėginama atskleisti sena tiesa – kaip prasideda pasaulis, iš ko kuriami daiktai, o ir pati poezija.

 

 

 

 

 

 

 

Sigitas Geda. Strazdelio dainos

kn7Sigito Gedos knygelėje „Stazdelio dainos“ sudėti rinktiniai eilėraščiai, parašyti 1983–1989 metais. Žinoma, yra atklydėlių… Svarbiausia, kad knyga turi savo veikėjus: didvyrius ir paprastus žemės vabalus, aiškų siužetą, kurį skaitytojas gali pratęsti savo vaizduotėje po to, kai perskaitys viską iki galo.

 

 

 

 

 

Vytautas V. Landsbergis. Briedis Eugenijus: pasakos apie meilę ir kitus nesusipratimus

kn8Šioje knygoje autorius lieka ištikimas pamėgtam žanrui – absurdo pasakaitėms, kupinoms išminties ir humoro, mėgstamoms ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų.

Šis leidinys – tarsi meilės situacijų enciklopedija, kurioje aistringai santykius aiškinasi, pykstasi ir keršija, liūdi ir džiaugiasi briedis Eugenijus, lakštingala Izabelė ir karštai briedį pamilusi lydeka Ifigenija. Knygelė kupina žaismingų meilės trikampių ir keturkampių, lengvai suprantama ir pradinukui, ir studentui.

2008 m. IBBY apdovanojimas už iliustracijas.

Kviečiame ir rekomenduojame  perskaityti Stepheno R. Covey’aus išskirtinę psichologinę  elektroninę knygą „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai“ arba kitaip „Asmenybės pokyčių pamokos“. Knygą galite skaityti internete arba atsisiųsti:http://www.scribd.com/doc/169893425/Stephen-R-covey-7-Sekmes-lydimu-zmoniu-iprociai-2006-LT ). Ši knyga – kiekvieno žmogaus sėkmės raktas, nesvarbu, koks būtų jo gyvenimo tikslas. Autorius pateikia 7 patarimus, kaip tapti savo gyvenimo šeimininku ir darnia asmenybe.  Patarimai energizuoja, įkvepia, padeda siekti sėkmės versle, darbe ir gyvenime apskritai. Tai knyga, raginanti mąstyti.

 

Comments are closed.