Išvyka į Medininkų pilį

Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokiniai netradiciškai paminėjo Lietuvos kariuomenės dieną.

Lapkričio 27 d. šeštokai ir aštuntokai, lydimi istorijos mokytojos Mildos Daškevičienės ir geografijos, biologijos mokytojos Sigitos Čiurlienės, vyko į Medininkų pilį – muziejų, kur susipažino su daugybę eksponatų, menančių XIV a. – XIX a. Lietuvos karybos istoriją.

Visus sužavėjo senovinės patrankos bei Žalgirio mūšio laikų šaunamieji ir sprogstamieji ginklai, karo trofėjai.

Ekskursijos dalyviai taip pat apžiūrėjo prof. G. Kazimierėno paveikslą „Žalgirio mūšis“. Akyliausieji iš karto pažino Vytauto, Jogailos ir Ulricho fon Jungingeno figūras.

Trečiame donžono aukšte mokiniai grožėjosi nuostabia sidabrinių indų kolekcija, susipažino su XVI-XIX a. serviravimo madomis.

Visiems didelį įspūdį paliko šviesios atminties Prezidento Algirdo Brazausko trofėjų ir medžioklinių peilių kolekcija.

Nuotaikingas nuotraukas visi norintys galėjo pasidaryti prie pilies kieme esančios „galvų kapojimo“ prietaiso kopijos.

Istorijos mokytoja Milda Daškevičienė