PENKTOKŲ TYRINĖJIMAI

2024 m. balandžio 26 dieną penktokai išsiruošė ieškoti fenomenų. Maršrutas vedė link Nemenčinės. Pirmiausia mokiniai ir mokytojos apžiūrėjo piliakalnį, esantį netoli šio miestelio. Visus sužavėjo nuostabus gamtovaizdis, atsivėręs nuo kalno viršūnės. Po to ekskursijos dalyviai nuvyko į Nemenčinės daugiafunkcinį kultūros centrą, kur renginių organizatorė Renata papasakojo apie tradicinius renginius, parodas ir užsiėmimus, kurie vyksta šiame centre. Vėliau mokiniai ir mokytojos apžiūrėjo atnaujintas šio centro patalpas bei parodą, skirtą garsiam režisieriui Jonui Jurašui. Po šios viešnagės mokiniai aplankė Vilniaus krašto etnografinį muziejų. Čia apžiūrėjo eksponatus, būdingus šiam regionui, susipažino su jų veikimo principais ir galėjo  juos išbandyti praktiškai. Smagu atrasti naujus dalykus, kurie yra visai šalia.