Stovykla ,,Saulėtekis“ 2015

Birželio pirmąją savaitę Bezdonių ,,Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Saulėtekis“. Išvažiuojamosios, edukacinės, pažintinės ir meninės stovyklos metu mokiniai puikiai leido savo laisvą laiką. Jie apsilankė Taikomosios dailės muziejuje, kur susipažino su Baroko amžiaus mados subtilybėmis. Taip pat pabuvojo Trakų krašto amatų centre. Ten vaikai prie tradicinės duonkepės krosnies mokėsi  atskirti grūdus iš kurių kepama  naminė duona, išklausė pasakojimo apie duonos kelią nuo sėjos iki tešlos užmaišymo ir pašovimo į krosnį, duonos kepimo tradicijas, papročius, susipažino su  senoviniais buities rakandais, kuriais buvo malami, pjaunami ir kuliami rugiai bei  patys  formavo duonos kepaliukus. ADI keramikos studijoje dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu susipažino su lietuvių keramikos istorija, medžiagomis, keramikos pradžiamoksliu ir patys, lipdydami iš molio, savo idėjas galėjo paversti realiu darbeliu.
Stovykla užbaigta menine ir sportine mokinių veikla.

Bezdonių ,,Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Inga Vilienė