Diena be telefono!

Gruodžio 1 d. su 7-os klasės mokiniais anglų kalbos pamokose kalbėjome apie šiuolaikines technologijas, socialinių tinklų bei telefonų įtaką kasdienybėje. Visi kartu nusprendėme, kad telefonų turėjimas padeda, bet kartu ir kenkia, ir kad susisiekimo, bendravimo su žmonėmis priemonės mus verčia tapti asocialesniais realybėje. Taigi, nusprendėme padaryti eksperimentą.

Po pamokos paprašiau visų paduoti man savo telefonus, kuriuos atidaviau dienos pabaigoje. Rezultatai buvo gana įdomūs: vieniems mokiniams trūko telefonų, kiti juos pamiršo, bet kaip mokiniai jautėsi, galite paskaityti pačių rašytuose komentaruose:

Auksė (7 kl.): „Be telefono buvo sunku, nes aš pasigedau jo. Per vieną pertrauką ieškojau 5 min., o bendraklasis man pasakė, jog mokytoja pasiėmė, tada aš viską prisiminiau ir nustojau jo ieškojusi. Buvo sunku ištverti, nes vis nėra kur pasižiūrėti laiko arba kažkam parašyti. Bet šiaip ne taip pavyko. Buvo linksma matyti savo draugus „ne telefonuose“, o kalbančius su manim realybėje. Kiekvienas bendraklasis labai labai pasigedo telefono, nors tiesa yra tokia, jog be telefonų žymiai daugiau bendravome ir netgi po pamokų jie visi pamiršo, kad jūs mums telefonus atidavėte.“

Greta (7 kl.): „Aš jums papasakosiu,  kaip gerai buvo be telefono. Maniau, kad neprabūsiu be jo, bet man pavyko ir visai gerai buvo tai, kad susikaupti pagaliau galėjau, nes aš issiblaškiusi būnu. Eksperimentas labai įdomus ir geras. Jausmas iš pradžių keistas buvo, nes aš vienu metu buvau ir pikta, ir liūdna, ir bloga, bet vėliau man nuotaika pagerėjo ir linksma pasidariau. Ačiū už tokį įdomų eksperimentą“.

Dominykas (7 kl.): „Buvo labai sunku, bet kiekvienas su tuo susitaikė ir laikas praėjo gan greitai. Šis eksperimentas parodė, kad sunku atsisakyti elektronikos. Buvo įdomu ir linksma. :)“

Lukas (7 kl.): „Diena be telefono buvo labai sunki. Bet kai žinai, jog neturi su savimi telefono, imi ieškoti kažkokios naujos veiklos“.

Vilius (7 kl.): „Aš beveik nenaudoju socialinės medijos priemonių ir nežaidžiu žaidimų telefonu, todėl šis eksperimentas nebuvo labai sunkus. Visai nepajutau, kad neturiu telefono.“

Valentina (7 kl): „Jaučiausi keistai būdama be telefono, bet man patiko.  Norėčiau pakartoti“.