Pirmoji lietuviška knyga Vilniaus universiteto biblioteka

Vilniaus universiteto bibliotekos Baltojoje salėje 2019 m. balandžio 1 d. 6-8 klasių mokiniai pamatė pirmąją spausdinta lietuvišką knygą – Martyno Mažvydo „Katekizmą“. Tradicija kasmet vieną dieną rodyti knygos originalą tampa puikia galimybe didelei visuomenės daliai iš arti susipažinti su svarbia mūsų kultūros paveldo dalimi.

Vėliau  mokiniai aplankė pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esančią gatvę, pavadinta dar XIX a. pabaigoje, manoma, joje gyvenusio žymaus poeto Adomo Mickevičiaus garbei arba todėl, kad tuo metu šioje gatvėje veikė daug spaustuvių ir knygynėlių.

2008-2012 m. grupės menininkų iniciatyva buvo įgyvendintas Literatų gatvės projektas: vienoje gatvės sienų buvo sumontuoti  nedideli dailės kūrinėliai – menininkų dedikacijos Lietuvos ir užsienio literatams, vienaip ar kitaip susijusiems su Vilniumi, Lietuva.  Mokiniai grožėjosi menininkų darbais bei fiksavo tuos menininkų kūrinius, kuriuose atpažino jiems žinomus rašytojus ar poetus.

Vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Žana Čuividienė