IŠVYKA Į VILNIAUS PINIGŲ MUZIEJŲ

Spalio 18 dieną devintos ir šeštos klasės mokiniai drauge su dailės bei matematikos mokytojomis lankėsi Vilniaus Totorių gatvėje įsikūrusiame Pinigų muziejuje. Čia mokiniai atrado daug įdomių dalykų apie pinigų bei bankininkystės istoriją: apžiūrėjo ekspozicijoje esančius pirmuosius pinigus žmonijos istorijoje, iš gidės pasakojimo sužinojo, kaip jie keitėsi nuo senų laikų iki dabar,  kaip anuomet bausdavo pinigų klastotojus ir dar daug kitų įdomybių.  Drąsiausieji savo jėgas išbandė pirštais keldami 12,44 kg „aukso“ luitą, o visi norintys senoviniu pinigų kalimo įrenginiu pasigamino dailų metalinį knygos žymeklį su skatiku atminimui. Kiekvienam buvo smalsu  pasisverti  ant ypatingų svarstyklių ir sužinoti, kiek kainuotų, jei būtų nulieti iš aukso, platinos ar sidabro. Po ekskursijos mokiniai pasisėmę žinių ir su pakilia nuotaika grįžo į mokyklą.