Užgavėnės mokykloje

Užgavėnės – linksma, nuotaikinga, garsi žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė. Svarbiausias šios šventės akcentas – linksmybės.

Tad vasario 9 d. mūsų mokyklos kiemo aikštė pilna prigužėjo įvairių persirengėlių: raganų, velnių, čigonų ir kt. Mokiniai kartu su mokytojomis šoko ir žaidė aplink liepsnojantį laužą. O kokios gi Užgavėnės be pagrindinių personažų: Lašininio ir Kanapinio. Lauke susirinkę mokiniai ir mokytojai stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, dalyvavo įvairiose rungtyse: traukė virvę, dalyvavo lenktynėse, kovėsi su maišais. Ir tradiciškai su Kanapinio pergale visi smagiai nusiteikę degino žiemos simbolį Morę. Laužo ugnyje sudeginome ir visus savo blogus metų darbus.

Po linksmybių lauke visi vaišinomės Užgavėnių blynais ir kitais skanėstais.Tikimės, kad taip linksmai išlydėję žiemą ir pasitikę pavasarį, būsime tokie pat smagūs ir sveiki visus ateinančius metus.

Pradinio ugdymo vyresn. mokytoja Liudmila Švarcienė