Tolerancijos diena

Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų.

Lapkričio 16 d. švenčiama tarptautinė Tolerancijos diena. Šių metų tolerancijos simbolis – PAUKŠTIS. Tolerancijos dienos minėjime dalyvavo ir Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos  2-10 klasių  mokiniai. Nuo antradienio dorinio ugdymo pamokose buvo  kalbama ir diskutuojama tolerancijos tema.  Su mokiniais aptarta žodžio „tolerancija“ prasmė ir reikšmė, kalbėjomės apie pagarbą kitam, kito nuomonei, apie patyčių žalą rasei, religijai, kultūrai.

Mokiniai žiūrėjo Niko Vujičičiaus įkvepiantį filmuotą pranešimą – „Patyčios turi baigtis“. Nikas pasidalino sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį. Paskui mokiniai lankstė baltus paukščius,  draugystės ir gėrio simbolius.

Juk kuo anksčiau mokiniai supras ir sužinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau pakantumo bus mūsų visuomenėje.

Tikybos vyresn. mokytoja Gražina Pirmaitienė