Edukacinė pamoka Energetikos muziejuje

Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos  8-10 klasių mokiniai,  kartu su fizikos mokytoja, Daina Aleksandravičiūte  ir biologijos mokytoja Sigita  Čiurliene,  lapkričio 25 d. dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje Energetikos ir technikos muziejuje. Netradicinės pamokos metu vaikai aplankė energetikos ekspoziciją, kur eksponuojami originalūs pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginiai, sužinojo apie šimtametę šio technikos paveldo objekto istoriją bei elektros gaminimo principus. Transporto ekspozicijoje susipažino su transporto raida, istorijomis, kurias su savimi atsivežė eksponuojami senoviniai automobiliai bei motociklai. Energetikos ekspozicijoje mokiniai pamatė eksponuojamus originalius pirmosios Vilniaus miesto elektrinės įrenginius, susipažino su šimtamete šio technikos paveldo objekto istorija ir elektros gaminimo principais.

Edukacinės pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su Iliuzija ir optine apgaule, bandė atsakyti į klausimą: „Iliuzija: mokslas, fantazija ar mistika?“. Ekskursijos pabaigoje mokinių laukė interaktyvios technikos mokslo ekspozicijos, kuriose jie turėjo galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų bei kartu prisiminti fizikinius dėsnius ir pamatyti jų pritaikymo kasdienybėje pavyzdžius.

Fizikos vyresn. mokytoja Daina Aleksandavičiūtė